BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. december 8., kedd 08:56

4 millió forint tanulmányi ösztöndíj támogatás a békési hátrányos helyzetű tanulóknak
A napokban döntött a békési képviselő-testület a Bursa Hungarica 2016. évre kiírt felsőoktatási ösztöndíjpályázatra benyújtott kérelmekről. A nyertes 96 tanuló részére a tavalyihoz közel hasonló összegű támogatást tud biztosítani az önkormányzat a tanév második felétől. Így 4 millió forint áll majd rendelkezésre mindkét típusú pályázat finanszírozásához.

Izsó Gábor polgármestertől megtudtuk, hogy egyrészt olyan békési hátrányos helyzetű fiatalok részesülnek két egymást követő tanulmányi féléven, azaz tíz hónapon keresztül támogatásban, akik valamely felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatói, valamint olyan tanulók kapnak háromszor tíz hónapon át segítséget, akik főiskolára vagy egyetemre jelentkeztek, és 2016-ban nyernek felvételt. A pályázati feltételek között az egy főre jutó jövedelem határa nem haladhatta meg a 62.700 forint összeget, az öregségi nyugdíjminimum 220 százalékát. Az általános iskolai tanulók és felsőoktatási hallgatók ösztöndíjáról szóló önkormányzati rendelet módosítása tette lehetővé, hogy 2016-ban ezáltal magasabb összegű, havonta átlagosan 4.200 forint támogatásban részesüljenek a tanulók.  Idén csupán egy pályázatot minősítettek érvénytelennek.