USZKA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2016. június 24., péntek 20:40

Pusztító jégverés Uszkában-Segítséget kérünk!
Június 21.-én, kedden reggel szörnyű csapás érte Uszkát, pusztító jégeső formájában. 77 ház sérült meg, sok közülük szinte lakhatatlanná vált, egy ténylegesen. Lakóit, egy családot az Idősek Napközijében helyeztünk el. Szerencsére hamar jött a segítség, a tűzoltóság és a kisnaményi önkormányzat önkéntesei a helyszínre érkeztek. Délutánra lett fólia és szerszám is, az uszkai férfiak is magukhoz tértek az első sokkból, beindult a közös kármentesítő munka, amely hajnalig tartott. Tiszabecs önkormányzata létrával és éjjeli munkát lehetővé tevő lámpával segített. Az uszkai lakosság helytállt, mentette közös és magán vagyont. A károsult házak állagmegóvását és a további károk lehetséges megelőző munkálatait elvégeztük, de a helyreállítás még nagyobb feladat lesz. Az önkormányzati ingatlanok helyrehozására várhatunk állami támogatást, a magánházak újrafedésére viszont nincs forrásunk. A tulajdonosok jó része intenzív uborka termesztésből él, de ezeket az ültetvényeket is elverte a jég, biztositása csak 1-2 családnak van. Önkormányzatunk próbál a reménytelen helyzetbe került lakosságon segíteni, de erre minimális forrásunk van. Akik támogatni szeretnék önkormányzatunkat és ezen keresztül károsult lakosainkat, adományukat a következő számlánkra küldhetik, Uszka Község Önkormányzata, számlaszám: 68800147-11116824. Hálás köszönet minden önzetlen támogatónknak. Dr. Sértő-Radics István polgármester, Uszka????

6 csatolt kép nem sok tető maradt éppenJúnius 21/22 éjszakaLeszakadt födémsegítenek a kisnaményiakegy a 77 ház közülgépkocsik is károsodtak