BUDAPEST FŐVÁROS XIV. kerület - Zugló Önkormányzata
2016. július 22., péntek 12:14

Független vizsgálatot sürget Zugló polgármestere a városligeti azbeszt-gyanú miatt
Karácsony Gergely polgármester a Városliget Ingatlanfejlesztő Zrt. vezetéséhez és az illetékes Kormányhivatalhoz fordult annak érdekében, hogy tisztázódjon a  Városligetben a volt Hungexpo épületek bontása során felmerült gyanú, mely szerint az egyik épületből rákkeltő azbeszt juthatott az építési törmelékbe. Tanúk és videofelvételek igazolják, hogy a bontás a szükséges óvintézkedések nélkül történt meg, nemcsak a szálló por, de számos kődarab és törmelék is kijutott a területről, amely azbeszt-szennyeződés esetén komoly egészségügyi kockázattal jár mind az ott dolgozók, mind a parkot használók és a környéken lakók számára.
A polgármester arra kéri a területet kezelő Városliget Zrt.-t, hogy haladéktalanul bízzanak meg egy független, azbesztmentesítésre akkreditált céget, hogy vegyen mintát a helyszínen, és tisztázza, van-e rákkeltő anyag az építési törmelékben! Amennyiben ez bebizonyosodna, úgy azonnal meg kell tenni a szükséges óvintézkedéseket és elvégezni a terület azbesztmentesítését. A zuglói polgárok biztonsága és egészsége a legfontosabb Zugló vezetése számára, de mivel az Önkormányzatnak nincs eljárási jogosultsága a Városliget Zrt. által kezelt területen, csak sürgetni tudja az intézkedést.