BUDAPEST FŐVÁROS XVI. kerület Önkormányzata
2017. március 17., péntek 09:52

A XVI. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete díszpolgári címet adományozott Decsi András kardvívónak
Nemzeti Ünnepünk, március 15-e alkalmából Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete díszpolgári címet adományozott Decsi András kardvívónak. A Kertváros lakója, korábbi vívó, vívóedző, a Magyar Kard válogatott vezetőedzője, 2015-től vette át Szilágyi Áron olimpikon felkészítését a riói olimpiai játékokra.  Aki a 2016-os nyári olimpiai játékokon megszerezte kard egyéniben második olimpiai bajnoki címet.
Jelenleg családjával igazi lokálpatriótaként a XVI. kerületben él és nap, mint nap a Kertvárosi Vívó Sport Egyesület sikeréért dolgozik, mint edző. Mi XVI. kerületiek nagy büszkék vagyunk arra, hogy közösségünk tagja, aki igazi példakép lehet a Kertvárosiak számára, hisz sok éves külföldi munka és tapasztalatgyűjtés után pár éve tért vissza szülőföldjére, ahol kamatoztatja megszerzett tudását.