AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 21., kedd 22:39

Két nyertes padlóhoki mérkőzés a világjátékokon
Ötödik bajnoki címének a megszerzése felé halad a magyar padlóhoki válogatott a speciális olimpiai játékokon, amely március 14 és 24 között zajlik Ausztriában. A padlóhokisok erős mezőnyben, a legjobb képességűek egyes divíziójában játszanak. A válogatottnak hat ajkai tagja van, korábban mindannyian voltak már világjátékokon. A csapat edzője az ajkai pedagógus, Gulyás Lajos.A csapat tagjai Jamaika és Kanada ellen játszottak már, és mindkét mérkőzést  megnyerték. Jamaika ellen 7-0 arányú győzelmet arattak, a kanadaiak ellen  taktikás játékkal végül 3-1-re nyertek.A padlóhokiban egy csapatban egyszerre öt mezőnyjátékos és egy kapus lehet. A játékidő 9x3 perc. Az ausztriai világjátékokon 105 ország 2600 értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolója vesz részt. A 33 magyar versenyző alpesi síben, hófutásban, műkorcsolyában, gyorskorcsolyában és padlóhokiban indult.