AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 21., kedd 23:00

Háromszoros judobajnok főtörzszászlós
Harmadik bajnoki címét szerezte meg a március elején Makón rendezett Belügyminisztériumi Országos Judo Bajnokságon  Pósa Dénes, az Ajka Rendőrkapitányság címzetes rendőr főtörzszászlósa, aki a 35 éven felüliek 90 kilós súlycsoportjában 12 versenyző közül nyerte el az arany érmet. Első érmét 2009-ben, a másodikat 2011-ben szerezte, ekkor a magyar csapattal kijutott a rendészeti dolgozók Európa bajnokságára.A főtörzszászlós két ezüst és két bronz érem boldog tulajdonosa is. Pósa Dénes életében már gyermekként  Fazakas Tamás judo klubjában sportolt és vált sikeres versenyzővé. A dunántúli bajnokságokat megnyerte, országosan sem volt rosszabb helyezése, mint a hetedik hely. Később a pályaválasztás, a munkába állás miatt a sport háttérbe szorult. Tíz éve fiával kezdett újra edzésre járni.  A felkészülési idényben is sokat küzdöttek együtt. Hetente két edzésen vesz részt, mellette konditerembe jár és fut. Mint mondta, a  judó nem csupán a fizikai képességeket veszi igénybe, hanem a szellemieket is. Végig ott kell lenni, pillanatok alatt dönteni. Győzelmét köszönheti az ajkai rendőrkapitányság dolgozóinak, akik a munkaidő beosztással lehetővé tették, hogy tudja látogatni az edzéseket,  edzőinek,  Fazakas Tamásnak és Farkas Imrének, valamint csapattársainak, akiktől az edzéseken sokat tanult.

Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.