AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. április 1., szombat 18:16

Tojásfa jelzi az ünnepet Csingervölgy központjában
Tojásfát állított az idén először a Csingervölgyért Egyesület a közösségi ház előtti kertben. Az ajkai bányász hagyományőrző egyesület április elsején, szombaton tartotta hagyományos kézműves alkotó foglalkozását. A résztvevő csingeri gyerekek és felnőttek készítették a fára a díszeket. Évek óta hagyomány, hogy húsvét és karácsony előtt közösen készülnek az ünnepre. Az foglalkozást két egyesületi tag, Rubin Józsefné és Henc Béláné vezette. A kisgyermekek húsvéti kifestővel töltötték a foglalkozás két óráját, a nagyobbak papírból ajándékkosarat, nyuszit, és vidám tavaszi lakásdíszeket készítettek. Gerencsér Hilda elnök a fiúknak locsolóverseket olvasott fel saját gyűjtéséből. A foglalkozás végén minden gyermeket megajándékoztak az Ordo Militaris Teutonicus lovagrend által ajándékozott bio üdítővel és pudinggal.