BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. május 8., hétfő 10:16

Elektromos gépjárműtöltő állomás lesz Békésen
Több mint három millió forintot nyert Békés város elektromos töltőpont kialakítására. Az önkormányzat még tavaly októberben nyújtotta be pályázatát a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz az alternatív üzemanyagot biztosító állomás építésére. Tervek szerint a Református Lelkészi Hivatal előtti közterületen lesz kialakítva a töltőhely. Az igénybevételét ingyenessé teszi a város, ezáltal turisztikai szempontból is vonzóbbá válik, és potenciális megállóhelyként funkcionálhat Békés. Érdekesség, hogy az eszköz villámtöltő lesz, vagyis a töltés mintegy háromnegyed óra alatt biztosítja a gépjármű továbbhaladását. A környezetvédelmet és gazdaságfejlesztést elősegítő projekt száz százalékos támogatottságú, a beruházás összköltsége 3,2 millió forint. A töltőállomást tervek szerint 2018 tavaszán használatba vehetik az elektromos autóval rendelkezők.