MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. december 22., péntek 12:24

Miskolc készül a negyedik ipari forradalomra_sajtóközlemény
Miskolc készül a negyedik ipari forradalomra
Innovációs Centrumot hoz létre a város és a Miskolci Egyetem

„Az Ipar 4.0 - a negyedik ipari forradalom – elérkezett. Az automatizálás és az információs technológia egyre erősebb összefonódása új kihívásokat jelent. Korszakhatárhoz érkeztünk. Egy új, sikeres világba léphetünk be – és ebbe a világba együtt akarunk átlépni. Hiszünk az „egységben az erő” bölcsességében. Természetes ezért, hogy a város és az egyetem együttműködési megállapodást köt egymással. Egyet akarunk: egy fejlődő, modern, az újdonságokra, új technológiák befogadására képes 21. századi Miskolcot, amely részese és nyertese a napjainkban zajló negyedik ipari forradalomnak. Miskolc ma egy erős és sikeres város. A legmodernebb technológiákat alkalmazó nagy, nemzetközi vállalatok jöttek és jönnek ide. Ipari és gazdasági központként százezreknek adunk munkát, megélhetést. S ha azt szeretnénk, hogy ez a jövőben még inkább így legyen, újításokra, és a fiatalokra van szükségünk. Ezért fogunk össze most az egyetemmel. Nemcsak egy szimbolikus együttműködést kötünk, hanem egy valódi, konkrét célokon, terveken alapuló tervet írunk alá. Ezt szimbolizálja szerződésünk jelmondata: „Civitas pro universitate, universitas pro civitate” - A város az egyetemért, az egyetem a városért. ” – hangzott el a miskolci önkormányzat és a Miskolci Egyetem új stratégiai megállapodásának aláírásakor.

További részletek a csatolt dokumentumban.

1 csatolt dokumentum Közlemény