BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2010. március 18., csütörtök 16:26

Meghívó Wein János park és mellszobor átadására
Budapest Főváros XIII. kerületi Önkormányzat, a Fővárosi Vízművek Zrt. és a Víz az Élet Alapítvány tisztelettel meghívja Önt a Vízművek első igazgatójáról, Wein Jánosról elnevezett park ünnepélyes avatójára. Helyszín: Budapest XIII., Viktor Hugo utca 35-39. közötti terület. Időpont: 2010, március 22., 10.00 óra. Avató beszédet mond: dr. Tóth József polgármester, Keszler Ferenc vezérigazgató és Szekeres István kuratóriumi elnök.

A Fővárosi Közgyűlés a XIII. kerület Kárpát u. és Viktor Hugo u. találkozásánál lévő ez idáig névtelen közparkot Wein János parknak nevezte el.

Wein János a budapesti vízvezeték-hálózat egyik tervezője és megalkotója, valamint a Fővárosi Vízművek első igazgatója volt. A park átadását és a Rákosi Péter kőszobrász-restaurátor által készített mellszobor leleplezését a víz világnapján március 22-én 10.00 órakor tartjuk.