BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2018. október 29., hétfő 09:16

Legjobbak között a békési könyvtár
A napokban megszületett a Minősített Könyvtár cím és a Könyvtári Minőségi Díj odaítéléséről szóló döntés. A Minősített Könyvtár cím és Könyvtári Minőségi Díj pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma hirdette meg 2018 áprilisában. A Minősített Könyvtár címre pályázóknak önértékelést és szakmai beszámolót kellett benyújtaniuk, amelyben bemutatták a szervezetfejlesztési munkájukat. A Könyvtári Minőségi Díjra pályázó intézmények feladata két innováció bemutatása volt. Előnyben részesült az a pályázó, melynek legalább egy innovációja a nemzet és szakmapolitikai célokat támogatta, azaz családtámogató vagy könyvtár- és olvasáskultúra népszerűsítő volt.
A Minősített Könyvtár címre 2018-ban 18, míg a Könyvtári Minőségi Díjra 2 érvényes pályázat érkezett a könyvtári minőségmenedzsment pályázatokat koordináló Könyvtári Intézethez. A pályázó intézmények minőségmenedzsment tevékenységét könyvtári és minőségmenedzsment szakértők értékelték a benyújtott szakmai beszámolók és a helyszíni látogatások alapján. A Könyvtári Intézet a szakértők írásos javaslatát továbbította az EMMI felé.
2018-ban Minősített Könyvtár címet nyertek:
2018-ban Könyvtári Minőségi Díjat nyertforrás:ki.oszk.hu