NAGYKÖRŰ KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2018. november 5., hétfő 14:09

TÁJÉKOZTATÓ A „NAGYKÖRŰI POLGÁRMESTERI HIVATAL ÉPÜLETÉNEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE” C. PROJEKT ZÁRÁSÁRÓL
Nagykörű Község Önkormányzata sikeresen pályázott és megnyerte a TOP-3.2.1-15-JN1-2016-00003 azonosítószámmal rendelkező „Nagykörűi Polgármesteri Hivatal épületének energetikai korszerűsítése” elnevezésű pályázatot 69.043.637 Ft támogatási összeggel. Az elnyert támogatásból energetikai korszerűsítés történt a Polgármesteri Hivatal épületén. A kivitelezés sikeresen befejeződött, az épületek átadása megtörtént A projektnek köszönhetően lehetőségünk nyílt az önkormányzat épületének komplex energetikai felújítására, ezen belül a homlokzati- és zárófödém hőszigetelésére és külső nyílászárók cseréjére. A fejlesztés érinti az épület energiaigényének megújuló energiaforrásból történő kielégítését is. A fejlesztés legfőbb célja az épület korábbinál jóval kedvezőbb energetikai osztályba történő besorolása, valamint a régi kazánok cseréje volt, ezzel is csökkentve a fosszilis energiahordozóból származó üvegházhatású gázok kibocsátását, óvva a környezetet és a természetet. Jelenleg, a felújításnak köszönhetően, az épület fűtéséről és energiaellátásáról egy 40 kW teljesítményű biomassza kazán és egy 17,5 kW teljesítményű napelemes rendszer gondoskodik, mely bőségesen elegendő, hiszen az épület minden irányból egy 20 cm vastag hőszigetelő réteget kapott, így ennek, és a korábbihoz képest kiemelkedő hőszigetelő képességű nyílászáróknak köszönhetően az energiaszükséglet nagyságrendekkel csökkent. A fejlesztés eredményeként elérhető energiamegtakarás 122,619 MWh/év. A napelemek által termelt megújuló energia 17 500 kWh/év.