ABONY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2018. december 17., hétfő 11:13

Szülővárosában köszöntötték Varga János olimpiai bajnok birkózót, a Nemzet Sportolóját
Varga János, Abony Város Díszpolgára volt a 2018. december 13-i ünnepi Képviselő-testületi ülés díszvendége Abonyban, akit november közepén a Nemzet Sportolói közé választottak. Az olimpiai bajnok és kétszeres világbajnok birkózó feleségével, Gabriella asszonnyal érkezett a díszülésre. A rendezvényen részt vett Kunszt Gábor, a Budapesti Honvéd SE örökös elnöke, és a Birkózó Szakosztály részéről Horváth Viktor. Az önkormányzat nevében Romhányiné dr. Balogh Edit polgármester asszony köszöntötte és méltatta az abonyi születésű sportkiválóságot, kifejezve őszinte megbecsülését és elismerését. Ezután egy meglepetés video összeállítást vetítettek le Varga János pályafutásáról, majd a város első asszonya az önkormányzat és a lakosság nevében átadta a település ajándékát Abony büszkeségének, akit a megjelentek hosszú percekig állva tapsoltak.

Szerző és Abony.hu fotók: Darányi Erika