LENGYELTÓTI VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. március 31., szerda 08:52

Uniós forrásból indít képzéseket a Lengyeltóti Művelődési Ház és Könyvtár
Sikeresen pályázott és csaknem 30 millió forintot nyert a Lengyeltóti Városi Művelődési Ház és Könyvtár az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Programjában.
A forrás révén a művelődési ház egy-egy nehézgépkezelő és pályázatíró képzést - indít és az intézmény akkreditációja is megvalósulhat. Ma az intézmény nyílt napot tartott az első tanfolyam lehetséges résztvevőinek, valamint helyi intézményvezetők részvételével.
Megtudtuk: az első - hamarosan induló - nehézgépkezelő tanfolyamon húszan vehetnek részt, ősszel pedig pályázatírókat képeznek majd. Továbbá elhangzott: nemcsak az oktatást, hanem az intézmény akkreditációját is finanszírozni tudják a társadalmi megújulás operatív programban nyert forrásból. Ez pedig új távlatokat nyit a település kulturális közintézménye számára, amely eztán képzőközpontként is funkcionálhat, hangsúlyozta Papszt Lajos polgármester.