MOHÁCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA |
2019. március 1., péntek 13:27 |
Megkezdődött a mohácsi Busójárás: hat nap alatt 80 program várja a farsangolókat |
|
Busójárás
Február 28 – március 5.
Március 1. (péntek)
10.30
a „Busójárás 6 napja” című rajzpályázat megnyitója és eredményhirdetése a
Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)
13.00
Területi Németnépdal-éneklési Verseny a Mohácsi Német Önkormányzat és a Park
Utcai Általános Iskola rendezésében a Német Nemzetiségi Házban (Kossuth L. u.
51.)
14.00
néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Széchenyi téri
szabadtéri színpadon
15.00
néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Deák téri
szabadtéri színpadon
16.00
Gaál Mária: A Busójárás 6 napja című fotókiállításának megnyitója a
Busóudvarban (Eötvös u. 17-19.)
17.00
”Maszkok, busókellékek és egyéb népművészeti tárgyak” – tárlat a busómaszkfaragók
és más népművészetitárgy-alkotók munkáiból, valamint „Életképek a sokacokról” címmel
Pecsuvácz Mária festményeiből kiállítás, megnyitó a Kossuth Filmszínházban
(Deák tér 1.)
Közreműködik:
a Šokadija zenekar és a dudások
18.00
Versendi Kovács József, A népművészet mestere és barátainak koncertje:
Söndörgő, Vujicsics, Dunavkinje, Vizin zenekar, Csonka Balázs és bandája,
Versendi Kovács József és zenekara (Kossuth Filmszínház, Deák tér 1.) Belépődíjas!
18.00
a Góbé zenekar koncertje a Deák téri színpadon
20.00
délszláv táncház a Poklade zenekarral a Duna Irodaházban (Szabadság u. 4-6.) Belépődíjas!
Március 2. (szombat)
9.00
XLVIII. Schneider Lajos Népdaléneklési Verseny és Országos Népzenei Tehetségkutató
Verseny a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)
9.00-14.00
nyílt nap a Zauvijek busócsoporttal (Vörösmarty és Eötvös u. sarok)
10.00
a belvárosban népművészeti- és kézműves vásár
10.00
szerb templom udvarában tamburazenekarok, tánccsoportok, busócsoportok
bemutatói
10.00
mohácsi ízek a Busóudvarban, látványfőzés a Vesele Buše busócsoporttal
10.00
„Jankeleudvar”: ismerkedés a jankelékkel, interaktív kiállítás és foglalkozás a
Sebaj Busócsoporttal, ételkóstoltatás és tánctanítás (Eötvös u. 6.)
10.00
a Busóudvar Folkszínpadán tamburazenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói
10.00
a Batsányi Táncegyüttes táncbemutatója és táncháza a Széchenyi téri
nagyszínpadon
10.30
tánccsoportok, zenekarok, busók bemutatói a Széchenyi téri nagyszínpadon
11.00
a szerb templom udvarában ismerkedés a szerb gasztronómiával
14.00
a Botos és a Pravi Mladi busócsoportok busólakodalmas menete a Busóudvartól a
Bensheim térig (a kompkikötő érintésével), majd vissza a Széchenyi térre
14.00-18.00
óráig a Síp utcában: „Veselje sa bušama” – „Vigasság a busókkal”
maszkfaragó-bemutató, farsangi játékok, szekérdíszítés
15.20
„A legenda újraéled” – a Drugovi busócsoport megemlékezése a II. mohácsi
csatáról, koszorúzás a három vitéz szobránál a Széchenyi téren
16.00
a Zora tánccsoport bemutatója, majd táncház a Széchenyi téren, zene: Poklade
16.00
a Schneider Lajos Népdalverseny és Népzenei Tehetségkutató Verseny gálaműsora, a
Nemzetközi Farsangi Dudástalálkozó koncertje a Kossuth Filmszínházban (Deák tér
1.)
18.00
a Deák téri színpadon a Korona zenekar koncertje
19.00
Magyar-bál a Mohácsi Polgárok Olvasóköre rendezésében az Ifjúsági Centrumban
(Széchenyi tér 16.), zene: Póló Belépődíjas!
20.00
délszláv táncház a Duna Irodaházban, zene: ZORA zenekar Kićo vezetésével (Szabadság
u. 4-6.) Belépődíjas!
20.00
Sokac-bál a Schneider Lajos Művészeti Iskolában (Vörösmarty u. 3-5.) Belépődíjas!
Március 3. Farsangvasárnap
9.00
a főutcán népművészeti- és kézműves vásár
9.00-12.00
a Télűzők busócsoport farsangi készülődése (Vörösmarty u. 7/b)
10.00
találkozás a Kürtös busócsoport tagjaival a Busóudvarban látványfőzés
10.00
a Kossuth Filmszínházban nemzetiségi néptáncműsor (Deák tér 1.)
10.00
a Széchenyi téren busócsoportok ízelítő bemutatkozása
10.00
találkozás a Kolompos busócsoport tagjaival, ételkóstoltatás a szerb templom
udvarában (Szerb u. 1.)
10.00
a szerb templom színpadán zenekarok, táncosok, busócsoportok bemutatói
10.00
a Busóudvar színpadán zenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói
10.00
„Kettő az Egyben”, vagyis két, népi iparművész, egy alkotóműhely (Kígyó u. 7/a)
Belépődíjas!
10.30
a Széchenyi téren sokac táncház Darazsacz István vezetésével, zene: Poklade
12.00
a Széchenyi téren a Komšiluk együttes koncertje
12.30
a Sokac-révben tánccsoportok, dudások és busók bemutatói, majd a busók csónakos
átkelése a Dunán
13.30
Pávkovics István „Páták” emléktáblájának megkoszorúzása a Drugovi busócsoport
közreműködésével (Gólya u. 36.)
13.30
a Széchenyi téri színpadon nemzetiségi néptáncbemutató
13.40
a Kóló téren busók és farsangi csoportok gyülekezője
14.00
a Kóló térről a Széchenyi térre busófelvonulás
14.00
a Busóudvar színpadán néptánccsoportok és tamburások bemutatói
14.20
Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel a Széchenyi téren
15.30
busóavatás, polgármesteri köszöntő a Széchenyi téri színpadon
15.40
szabad farsangolás a busókkal a belvárosban
16.00
busócsoportok és néptánccsoportok bemutatói a Széchenyi téri színpadon
16.30
farsangi koporsó vízrebocsátása a kompkikötőnél
a Bödönhajós csoport közreműködésével
18.00
a Széchenyi téri színpadon a mohácsi tamburazenekarok bemutatói
18.00
máglyagyújtás a Széchenyi téren – KÓLÓZÁS a busókkal
20.00
táncház a busókkal a Duna Irodaházban, zene: Bácska zenekar (Szabadság u. 4-6.)
Belépődíjas! Március 4. (hétfő)
13.00
a Sokac-körben (Táncsics utca 34.) Kersics Anka emléktáblájának megkoszorúzása,
közreműködik a Komšiluk együttes, majd a busók hagyományos házról-házra járása
a Kóló téren és a környező utcákban
18.30
„Barátunk, Marko – Egy harmonikás könnyűzenei kalandozásai” – Kossuth
Filmszínház (Deák tér 1.) Belépődíjas!
|
|
|
|
|
|
|
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat
MTI nonprofit Zrt. 2009 © Minden jog fenntartva.
|
|