AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. május 9., csütörtök 20:56

Ajkai ultrák a Balaton körül
Ötödik alkalommal jelentkezett az Ultrabalaton futóversenyre az Ajkavádli elnevezésű csoport, ezúttal 8 fővel. Mint az ajkai Papp Ferenc sokszoros maratonfutótól megtudtuk, ők nyolcan 220 kilométert tesznek meg, amellyel körbefutják a Balatont es a Káli medencét. A futást az Ajkavádli tagjai szombaton, 11-én délután fél kettőkor kezdik Balatonfüreden. Legutóbb 20 óra alatt teljesítették a távot, ami kiváló eredmény. A távon váltópontok vannak, ott cserélhetnek a csapat tagjai. A kiírás szerint valakinek mindig mozgásban kell lennie, a többiek kocsiban követik őt, majd a megbeszélt ponton valaki váltja őt. A csapat tagja lesz Papp Ferenc, Szigeti Ildikó, Újhelyi Alfonz, Kusztor Zoltán és Margit, Sik Zoltán, Barka Zsolt és Edina. Az Ultrabalatonon 1300-1500 csapat indul, 2, 3, 5, 8, 10 vagy 12 fővel.