BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2019. május 31., péntek 14:18

Alföldi Róbert, Láng József és dr. Schőner Alfréd a XIII. kerület idei díszpolgárai
A XIII. kerület 1938. június 1-én vált önálló közigazgatási egységgé, így idén ünnepli 81. születésnapját. A kerület születésnapjához kapcsolódóan adományozzák minden évben a díszpolgári címeket. 2019. május 31-én, a Radnóti Miklós Művelődési Központban került sor az idei címek átadására. Az ünnepség keretében dr. Tóth József polgármester a XIII. kerülethez jelentősen kötődő személyeknek, kimagasló munkásságuk elismeréseként adta át a díjakat. A XIII. kerület díszpolgárai idén Alföldi Róbert, Jászai Mari-díjas színművész, műsorvezető, színházi rendező, Láng József, Jászai Mari-díjas színművész és dr. Schőner Alfréd, a Hegedűs Gyula utcai zsinagóga főrabbija lettek. Alföldi Róbert ecuadori fölkérése miatt személyesen nem tudott jelen lenni a rendezvényen, nevében a kitüntetését testvére vette át.