AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 13., csütörtök 22:56

Éjszakai futás 8 kilométeren
A Bánki középiskola győzelmét hozta váltóban a hatodik alkalommal a Sportcentrumban megrendezett éjszakai futás. A Sportváros Nonprofit Kft. és a Bakonyi Tájfutó Klub által a futás és az egészséges életmód népszerűsítése céljából meghirdetett program eredeti időpontja június 6 volt, de a hirtelen leesett nagy mennyiségű eső miatt elhalasztották egy héttel. A kánikula már alábbhagyott 13-án estére, így a 10 váltócsapat, mindegyik 8 fővel valamint a Sportcentrum-Bakonygyepes - Sportcentrum 8 kilométeres távra vállalkozó 50 futó kellemes körülmények között tette meg a távot. A váltóban a cél előtt két versenyző ütközött, így a versenybíróság a felvételek végignézését követően úgy döntött, hogy nem az a csapat lesz az első, aki időeredménye a legjobb lett. A dobogó második fokára a Tovafutók, a harmadikra a Spartan állt fel. A Fekete-Vörösmarty iskola 3.c osztályosai közül 15 diák Gyurkóné Kecskés Tünde osztályfőnökkel és az egykori vörösmartys Tóth Tamara Grétával futotta végig a váltót. A kisdiákok Futóbolondok csapata első, a Nyúlcipő második lett. Természetesen nekik is járt az érem és egy hatalmas taps. Az eredményhirdetést tombolasorsolás követte, majd fél 9 után indult a hosszú táv. A nőknél Országi Sára, Országi Anna, Reicher Dorka, a férfiaknál Kaufmann Péter, Országi Máté, Palkovics Tamás lett a sorrend. Mohos Milán a Sportváros Kft. munkatársa kérdésünkre elmondta, hogy a rendezvény egyre népszerűbb az ajkaiak körében. A nyáron az intézményben a szakosztályok edzőtábort tartanak, augusztus végén az idén is meghirdetik a Somló csúcsfutást, szeptember elején ismét lesz éjszakai futás, Ajka rajtja valamint a Nagy sportágválasztó várja az érdeklődőket.

Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.