AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 16., vasárnap 13:10

Ajkai díjazott az országos logópályázaton
Ajkai iskolás is díjazott lett a Bakonyi Csillagászati Egyesület által a Holdra szállás 50. évfordulója alkalmából kiírt Rajzoljunk a csillagoknak országos logópályázaton. A csillagászok felhívására több, mint száz rajz érkezett. Ivanics Ferenc elnöktől megtudtuk, az elbírálásnál az ötletesség és a fantázia volt a fő szempont, az, hogy a logó mennyire fejezi ki a július 20-án indított expedíció lényegét. Az 50. évforduló napján a Sportcentrumból magaslégköri ballont indítanak. A nyertes pályázó az egyesület tagjaival együtt indítja útjára a ballont, amelynek egyik oldalán az ő rajza lesz látható. Első lett a gersekaráti Misák Dóra, második a veszprémi Noé Pálma, harmadik a budapesti Knapecz Máté, a három különdíj egyikét az ajkai Antal György Ákos érdemelte ki.