GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 20., csütörtök 12:49

dr Beer Miklós és Roszík Gábor kapja idén a Magyar Szabadságért Díjat
A Magyar Szabadság Napja alkalmából idén is átadásra kerül a Magyar Szabadságért Díj.

A Magyar Szabadság Napja Alapítvány által 2000-ben alapított díjat minden évben olyan személy kaphatja meg, aki az elmúlt évtizedekben tevékenységével hozzájárult Magyarország függetlenségéhez, demokratikus fejlődéséhez, a magyarságtudat, kultúránk megőrzéséhez és munkájukkal példát mutatnak.
Az elismerést idén dr. Beer Miklós váci megyéspüspöknek és Roszík Gábor evangélikus lelkésznek ítélte oda a kuratórium.

Dr. Beer Miklós a keresztény értékrend képviseletéért és terjesztéséért, a szegények és oltalomra szoruló emberek védelméért tett tevékenysége, személyes példamutató életútja elismeréséül veheti át a díjat.
Roszík Gábornak - aki egyik kezdeményezője volt a Magyar Szabadság Napja megemlékezésnek, a szovjet csapatkivonás napján - életútja, az ország függetlenségéért, demokratikus átalakításáért tett tevékenysége elismeréséül ítélte oda a díjat a kuratórium.
Az átadására június 29-én Gödöllő, a Magyar Szabadság Napja  ünnepi programjának részeként kerül sor.