AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 29., szombat 17:36

Ajándék bio élelmiszer a lovagrendtől
A táborozó és a nehéz körülmények között élő csingeri gyerekek fogyasztják azt a nagy mennyiségű bio chipset, amelyet a Csingervölgyért Egyesületnek ajándékozott az Ordo Militaris Teutonicus lovagrend. A Németországból származó chipset Gerencsér Hilda elnök vette át Rátosi Ferenctől, a lovagrend magyarországi tartományi vezetőjétől. A lovagrend és az egyesület kapcsolata tíz éves múltra tekint vissza. A rend évente többször szállít az egyesületnek bio élelmiszereket. Gerencsér Hilda elmondta, a csingeriek örömmel fogadják az ajándékot, amelynek egy részét a nehéz körülmények között élő családok között osztja szét, valamint a rendezvényeken részt vevő gyerekeket ajándékozzák meg azzal. A mostani szállítmányból a július végi napközis tábor résztvevői is kapnak. Rátosi Ferenc megköszönte Gerencsér Hildának hogy segíti a rend karitatív tevékenységét.