BORDÁNY NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. július 3., szerda 10:05

Több, mint egy kilométer belterületi utat javítanak a Homokhátság szívében
Bordány Nagyközség Önkormányzata a tavalyi év végén kezdte meg a még burkolatlan belterületi utcák portalanításával összefüggő munkálatokat. Bordányban tizennégy utca - összesen közel két és fél kilométeres útszakasz – vár még szilárd burkolatra.   Tavaly decemberben a Bartók Béla utca, Benke Gedeon utca, Hunyadi János tér, Liszt Ferenc utca és Móra Ferenc utca földes úttal rendelkező szakaszán végeztek felújítási munkákat. Folytatva a tavaly megkezdett munkát most újabb utcákban kezdődött meg az utak karbantartása a településen. A képviselő-testület döntése értelmében ezúttal a Juhász Gyula, Építő, Toldy, Széchenyi, Petőfi utca, illetve a Deák téren készülnek el augusztus 31-ig az ideiglenes útalapok. Összesen közel 1200 méternyi út rendbetétele valósulhat meg, segítve a közlekedést. A beruházással párhuzamosan megindult a külterületi utak javítása is. A kitermelt földet a dűlőutak feltöltésére használják fel. Jelenleg a Mező dűlőben folynak a munkálatok, amelyet nagyban megnehezít a százaság, szinte lehetetlen tömöríteni a kiszállított homokot, jól jönne rá egy kis eső. A beruházást az önkormányzat saját erőből valósítja meg, az utak szilárd burkolattal való ellátásához a Magyar Falu programból várnak majd segítséget.