AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. július 5., péntek 20:09

Nyári vidámság a hátrányos helyzetű gyerekeknek
Lufihajtogatónál álltak sorba azok a gyerekek, akik elfáradtak az ugrálóvárban. Az udvar végén az arcfestő asztalnál a kislányok izgatottan beszélgettek arról, ki mivé változtatja át arcát. Az Ajkai Család és Gyermekjóléti Központ családi délutánt hirdetett telephelyén a szolgáltatásaikat igénybe vevő családoknak július 5-én. A megjelenteket Kupi Andrea igazgató köszöntötte. Schwartz Béla polgármester arról beszélt, hogy a jól működő család meghatározza a gyermek egész életét, és örömmel állapította meg, hogy nem csak az édesanyák, de több édesapa is részt vett a rendezvényen. A programra meghivottak egy része olyan nehéz körülmények között él, hogy a családi nyaralás és a táborozás csak álom számukra. A délutánon ők is kaptak odafigyelést, élményeket, ami szebbé tette a vakációjukat. A legnagyobb sikere talán a rendőrségi bemutatónak volt, láthattak táncoló robotot, beöltözhettek rendőrségi gyakorló ruhába, és akkor még a rendőrautó ajtaja is nyitva állt előttük, beülhettek. Sokan vették fel az úgynevezett részeg  szemüveget, amellyel megtapasztalhatták, hogy mit lát a környezetéből egy részeg ember. A másik szemüveg egy kábítószer hatása alatt álló ember látását mutatta be. Kitelepültek a kábítószer ellenes fórum munkatársai, akik kérdőívet töltettek ki a jelentkezőkkel. Aki jó válaszokat adott pólót nyerhetett. Megtudtuk, Ajkán nincs kábítószerprobléma, egy nemreg készült felmérésen a megkérdezettek 98 százaléka azt a választ adta, hogy nem találkozott a kábítószerrel. A délutánon az aerobikos gyermekek, az Aranykapu és a Fláre beás zenekar adott műsort. A szervezők mindenkit megvendégeltek.