BORDÁNY NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. július 24., szerda 09:22

Bordány is szeretne CSOK-os lenni
Bordány Nagyközség Önkormányzatának Képviselő- testülete legutóbbi ülésén döntött egy felterjesztés benyújtásáról. A testülete kezdeményezte, hogy Bordány nagyközség kerüljön felvételre a Falusi CSOK programba, az erről szóló előterjesztést a napokban küldik meg a Miniszterelnökség részére. A testületi döntésre azért került sor, mert a nagy tanyavilággal rendelkező település a Mórahalmi járás falvai közül egyedüliként kimaradt a Falusi CSOK program támogatott települései közül.  A kormányzati döntést a folyamatos fejlődés, a település lakosságszámának folyamatos növekedése indokolta, amit a képviselők nem is vitatnak, azonban - és ez a felterjesztés indoka is - Bordány jelentős külterülettel rendelkezik, közel négyszáz tanya található a falu négy dűlőjében. Sajnos a tanyák állapota több esetben nem felel meg az alapvető lakhatási feltételeknek, mindenképpen támogatni kellene ezen tanyák megvásárlásának, és ezt követően a felújításiknak lehetőségét, amelyre az önkormányzatnak nincs ráhatása. A képviselők úgy gondolják, hogy a Kormány a településeket támogató elképzelése teljesen jó, a falusi CSOK céljai és a rendelkezésre álló források maximálisan segíthetik a vidék megújulását. A bordányi képviselők örülnének, ha a Falusi CSOK programot függetlenül a statisztikai adatoktól ki lehetne terjeszteni a magyar vidék legmeghatározóbb területeire a tanyavilágra, segítve a tanyasi életforma megmaradását, megújulását. Az előzetes várakozások szerint a bordányi tanyavilág bekapcsolása a programba nem jelentene hatalmas megterhelést a Magyar Falu programnak, azonban pont a legrosszabb állapotú tanyák újjáépítését segíthetné, szinte erre van kiírva ez a program. A felterjesztést Orbán Viktor miniszterelnök úrnak, és Gyopáros Alpárnak, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosának is megküldi majd a település polgármestere.