AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. július 27., szombat 09:31

Okospad és ingyen wi-fi a belvárosban
Komoly változások kezdődnek Ajka belváros közlekedésében július utolsó napjaiban. Megkezdődik a  Zenit abc előtti parkoló átépítése, amelyet követően a gyalogos forgalomé lesz a terület.  Az üzletek előtt ma 14 parkoló van. A területről kiszoruló autóknak a közeli nagyparkolóban és a környező utcákban jut hely. A belváros zöld területe viszont 50-100 négyzetméterrel megnő. Az átalakítást az indokolja, hogy a területen találkozik a város legforgalmasabb gyalogútja a legnagyobb forgalmat lebonyolító közúttal, amely balesetveszélyes, így a mai biztonsági követelményeknek nem felel meg, tudtuk meg Pávlicz Péter közlekedési ügyintézőtől.  Az átalakítást követően a közúton áthaladó gyalogos közlekedést jelzőlámpa irányítja, amelyet összehangolnak a már meglevő csomópont jelzőlámpájának jelzéseivel. A kialakított területen egy vendéglátóegység terasza is helyet kap, valamint felállítanak egy okospadot, amelyen ingyenes wi-fi pont és elektromos eszközöknek töltési lehetőség is lesz. A Zenit abc épületének felújítási munkálatai már elkezdődtek. A terület átalakítási munkálatai várhatóan szeptember végéig tartanak.