AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. augusztus 7., szerda 19:09

Előkészület a Csingervölgyi Múzeumi Negyed kialakítására
A bányász múltját őrző településrész, Csingervölgy fejlesztése céljából a képviselőtestület az augusztus 7-én tartott rendkívüli ülésén döntött a  Csingervölgy Nonprofit Kft. megalapításáról.Az intézkedéssel a cél, hogy a természeti értékekben gazdag Csinger kiemelt turisztikai övezetté váljon. A feladat elvégzésének első lépése annak meghatározása, hogy a tervezett   Csingervölgyi Múzeumi Negyed megvalósításához  mely épületekre, épített környezetre lesz szükség, és melyeket kell más lehetőség hiányában megszüntetni. A gazdasági társaság a  városrész fejlesztése és értékeinek megőrzésére jön létre, ezért indokolt, hogy széleskörű nyilvánosságot kapjon, így kisebbségi tulajdonosként a településrész hagyományait, a bányászathoz kötődő kultúrát őrző  Csingervölgyért Egyesületet bevonják a társaság alapításába. Az egyesület alapszabály szerinti céljai, így különösen a településfejlesztési és ahhoz kapcsolódó kulturális tevékenység, a környezetvédelmi és oktatási, valamint kutatási tevékenység mind szervesen kapcsolódnak a  Kft. jövőbeni tevékenységéhez. A képviselő-testület a társaság ügyvezetőjének Angermayer Judit múzeológust, a Városi Múzeum munkatársát választotta határozatlan időre. A felügyelő bizottság elnöke Horváth Károly, tagja Gerencsér Hilda önkormányzati képviselő, a Csingervölgyért Egyesület elnöke és  Blaskó Sándor.