AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. augusztus 30., péntek 20:23

Ajka madártávlatból és a világűrből
Néhány évtizede még elképzelhetetlen volt mindaz, amire a technika, ha értő ember használja, ma már képes. Ma már egy nemrég alakult egyesület is reptethet kamerával és helymeghatározóval felszerelt ballont a sztratoszférába, 26,5 ezer méter magasra. A drón ma már csaknem mindenki számára elérhető az egyre csókkenő ára miatt. A Magyar Fotográfia Napja alkalmából nyílt meg a Városi Múzeumban a Fentről című fotókiállítás augusztus 29-én. A programon az Ajkai Fotóklub tagjai által készített drón felvételeket és a Bakonyi Csillagászati Egyesület által a Holdra szállás 50. évfordulója alkalmából július 20-án felbocsátott Űrbatyu által készített fotókat láthatnak az érdeklődők. A képeken megcsodálhatjuk többek között Ajkát fentről, a Balatont és térségét a világűrből. A megnyitón Tihanyi Gyórgy, az  Ajkai Fotóklub vezetője bemutatta a megjelenteknek a fotográfia fejlődésének legérdekesebb momentumait, majd a drón-fotózás új keletű térhódítását is. Ivanics Ferenc, a Bakonyi Csillagászati Egyesület elnöke bemutatta az Űrbatyu küldetését, és célját. Veisz András alelnök és Békési Zoltán egyesületi tagunk léptek a mikrofon elé, hogy beszámoljanak az Űrbatyu technikai felszereltségéről, a képek készítéséről és azok utólagos fotómunkálatairól. A megnyitót követően a két egyesület tagjai együtt röptették a fotóklub drónját a város felett. A kiállítás szeptember 14-ig látható.