AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. szeptember 11., szerda 10:24

Ültess fát a klímatudatosság jegyében
Ajkaiként, ha megteheted, ültess egy fát elnevezéssel indul mozgalom a klímatudatosság jegyében. Az ötlet Hauser Roland labdarúgóé, aki első házassági évfordulója emlékére szeretett volna fát ültetni feleségével, Hauser-Megyimórecz Nikolettel. A pár magas beépítettségű házban lakik a belvárosban, így csak közterület jöhetett számításba. Nikolett és Roland szerette volna, ha otthonához közel, a Szoborpark vagy a Városliget közelében ültetheti el saját fáját. Felkeresték a Városházát, hogy beszerezzék a szükséges engedélyt. Kalóz Tímea környezetvédelmi ügyintéző segítségével ki is jelöltek a fiatalok által kért területen egy helyet, ahol ültethetnek ők, és azok is, akik követik a példájukat. Kalóz Tímea elmondta, őshonos fákat szoktak telepíteni, ezért javasolta a juhart, amelyet Roland el is fogadott. Schwartz Béla polgármester fogadta  Hauser Rolandot és elmondta, az ötlet példaértékű, szeretné, ha más magánszemélyek és civil szervezetek is csatlakoznának ahhoz. A Hauser házaspár a fát október elsején délután 4 órakor ülteti a szoborpark mellett. A beszélgetésen elhangzott, a fa lombköbméterenként évente fél kilogramm szennyeződést köt meg, így környezeti szempontból is hasznos a faültetés. A polgármester reméli, azok az ajkaiak, akik megengedhetik maguknak, hogy vásároljanak és ültessenek fát, minél többen megteszik, kifejezve ezzel, hogy a város lakóinak nem csak szavakban fontos a klímatudatosság, hanem ha lehetőségük nyílik, tettekre is váltják azt.