ABASÁR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. szeptember 30., hétfő 12:38

Új kültéri sportpályát kaptak az abasári ovisok
Négy és fél millió forintos önrésszel, mintegy tizenhat millió forint értékben építettek fedett kültéri óvodai sportpályát Abasáron. A beruházásra az Ovi-Sport Alapítvány pályázatán nyert támogatást Abasár Község Önkormányzata. A műfüves borítással bíró fedett 6*12 méteres sportpálya kitűnően alkalmas a csapatsportokra: röplabda (zsinórlabda), kézilabda, labdarúgás, kosárlabda, röplabda, tenisz, tollaslabda és lábtenisz. A sportpályához különböző játékokat, eszközöket is kapott a Napsugár Óvoda. Az Ovi-Sport Alapítvány a különböző sportágakhoz oktatást is szervezett, melyen az intézményből több pedagógus vett részt, emellett módszertani anyagokat is kapott az intézmény. A sportpálya ünnepélyes átadására, 2019. szeptember 28-án, szombaton az Ovis Családi Nap keretein belül került sor. Az átadón beszédet mondott Bokros Csilla sportfejlesztési programkoordinátor, az Ovi-Sport Alapítvány részéről, Horváth László országgyűlési képviselő, valamint Dr. Lénártné Benei Anikó, Abasár polgármestere.