AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 5., szombat 19:11

Ismét a Vörösmarty iskoláé a Köztársaság kupa
Ismét a Fekete István - Vörösmarty Mihály iskola csapata nyerte a Köztársaság Kupa Veszprém megyei atlétikai versenyt. Az 1990 óta Veszprémben a megyei általános iskolák felső tagozatosai számára meghirdetett sporteseményen a kezdetektől részt vesznek az ajkai diákok, és már sokszor bizonyultak a legjobbnak. A sportoló diákok és felkészítő tanáraik Rácz Tiborné és Végh Balázs számára öröm volt, hogy Kungl József főszervező október 3-án Ajkára látogatott, hogy személyesen adja át a kupát és ajándékba a felkészülésért egy tortát. Kungl József kérdésünkre elmondta, a kupa sikerét jelzi, hogy 20 vagy annál több iskola 500-700 tanulója vesz részt. Az idén a 2005-ben és azelőtt született diákok mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat évfolyamonként. A teljesítményeket 85 versenybíró értekelte. Az ajkaiak többször végeztek dobogós helyen. A 2000 méteres síkfutásban Mayer Luca elsőként ért célba. Kislabdahajításban Ihász Brigitta és Schell Dániel első helyen végzett Mátyás Eszter Pál Zsóka és Takács Kitti harmadik lett. Súlylökésben Matyikánics Lili győzött, Ihász Brigitta, Horváth Bálint, Kovács Lola, Pál Zsanka második lett, Baracska Alexa, Fazakas Hanna, Szabó Bence, Takács Kitti bronz érmet szerzett. Távolugrásban Mátyás Gergő ezüst érmes lett. A 60 méter / 100 méter síkfutás  Szarvák Adrián győzelmével végződött, Matyikánics Lili, Szücs Marcell másodikként, Sárik Dániel harmadikként ért célba. A 4x100 méter váltófutásban Baracska Alexa-Matyikánics Lili-Mátyás Eszter-Schneider Kira Róza csapata, valamint Fischl Simon-Szarvák Adrián-Németh Marcell-Horváth Bálint és Mátyás Gergő-Szabó Bence-Szücs Marcell-Sárik Dániel győzött, Bakos Liliána-Hernád Brigitta-Kázmér Tímea-Süle Dorina a harmadik helyen ért célba.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.