AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. november 17., vasárnap 08:35

Kínai-magyar baráti társaság alakult Ajkán
Két taggal, Ajkával és kínai testvérvárosával, Donghaival alakult meg november közepén a Kínai-Magyar Városok és Polgárok Baráti Egyesülete. Az egyesület nyitott, bármely magyarországi vagy kínai település, egyesület vagy magánszemély csatlakozhat. A tagok  az ipar, a mezőgazdaság, az idegenforgalom az oktatás területén működnek együtt. Az alakuló ülésen, amelyet a Városházán tartottak, 31 magánszemély, köztük önkormányzati képviselők, intézményvezetők, írták alá a belépési nyilatkozatot. Az ülésen részt vett Wang Na külügyi irodavezető, és Cao Shengli, valamint a több, mint 10 éve Magyarországon élő Wu Liming. Az egyesület elnökének Schwartz Bélát, Ajka város polgármesterét választották. A polgármester köszöntöjében reményét fejezte ki, hogy az egyesület segít elmélyíteni a két nép barátságát, többet megtudnak egymás gazdaságáról, kultúrájáról. Kína ma már világgazdasági tényező. Az alakuló ülésen elhangzott, hogy jelenleg 5 Ajkán működő gazdasági társaságnak vannak kínai kapcsolatai. A tisztségviselőket is megválasztották, az elnökhelyettes Jáger László címzetes főjegyző, elnökségi tag Wu Liming és Bábics Valéria, a Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidőközpont igazgatója, titkár Jakab Johanna pályázati ügyintéző.