BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. november 27., szerda 17:11

Okosváros alkalmazást vezet be Békés decembertől
Kálmán Tibor polgármester november 26-án írta alá azt a szerződést, amivel a település önkormányzata a Helpynet Kft. által kifejlesztett rendszerhez csatlakozott. Az okostelefonra letölthető alkalmazással Békés város lakossága saját mobiltelefonja segítségével jelentheti be észrevételeit. December hónapban teszt üzemmódba helyezik az alkalmazást, és a tervek szerint 2020. januárjában kerül teljes használatba.

Kálmán Tibor polgármester elmondta, hogy a szerződés aláírásával egy úgynevezett Vezetői Infokommunikációs Rendszer (VIR) programhoz csatlakozik a település. A VIR egy olyan infokommunikációs platform, ami irányítja a rendszerbe bevont munkatársak (felhasználók) munkáját, és megjeleníti a lakossági riasztásokat és jelzéseket. A sajtótájékoztatót követően azoknak a személyeknek az oktatását végezte el a cég képviselője, akik bevonásra kerülnek a Békési Polgármesteri Hivatal és a városüzemeltetést végző BKSZ Kft. részéről a program használatába. Ahogy azt a Helpynet Kft. képviselője, Ujvári János kiemelte, az okos telefonra letölthető alkalmazással egyrészről a lakosság az alkalmazási felületen keresztül telefonszám és e-mail cím megadását követően bejelentheti az észrevételeit. Másrészről a beavatkozók alkalmazási felületén keresztül indul az eset megoldása. A rendszer az ügy lezárását követően választ küld a bejelentőnek az ügy folyamatáról, lezárásáról.