AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. november 27., szerda 20:19

Okoskarkötő a győzteseknek a Bán-ki-mit-tudon
A városlődi diákok győzelmét hozta az idén 10. alkalommal meghirdetett Bán-ki-mit-tud vetélkedő. Az Ajkai Gimnázium, Szakképző Iskola, Sportiskola Bánki Donát Intézményegysége a nyolcadik osztályosok 3 fős csapatait hívta a versenyre, amelyet november 27-én tartottak. A 14 csapat tagjai előzetesen egy internetes feladatot oldottak meg. A helyszínen 10 feladatot oldottak meg, a válaszokban a zsűri tagjai a különböző tantárgyakból megszerzett ismereteken túl a résztvevők általános műveltségét is pontozta. A helyes válaszokhoz ismerni kellett többek között 20 ország zászlóját, Magyarország éves költségvetésének az összegét, néhány dunántúli város Ajkához mért távolságát. A zsűri elnöke Hegedűs Rita, a gazdasági munkaközösség vezetője volt, a tagjai az iskola tanárai.Az eredményhirdetéskor mind a 14 csapat kapott ajándékot és emléklapot. Az első helyezettek jutalma okoskarkötő volt, a másodikak powerbankot, a harmadikak pendrivet kaptak. A győztes városlődi csapat tagja volt Veisz Ádám, Ádám Rózsa és Tavaszi Dániel. A második helyezést az úrkúti iskola nyolcadikosa, Galambos Ildikó, Hujber Gerda és Jank Csaba volt. A harmadik helyen az ajkarendeki Laschober iskolás Pákai Dániel, Csont Rebeka és Németh Noel végzett.