AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. december 16., hétfő 22:06

Nő a fény, nő a szívünkben a remény
Evangélikus szertartás keretében gyújtották meg az ünnepre készülők Ajkán az Agorán levő adventi koszorún a harmadik gyertyát szombaton este. Kovács Viktor evangélikus lelkész egy dalt tanított a megjelenteknek, amit a gyertyagyújtást követően közösen énekeltek el. A szertartáson a Forrás Nőikar működött közre. Kovács Viktor elmondta, a karácsony két irányba hat, várjuk az eljövetelét és emlékezünk, hogy mi történt ekkor. Várjuk Jézus visszajövetelét. Várjuk őt úgy is, mint aki meg akar érkezni a szívünkbe és a lelkünkbe. Az adventi időszak célja, hogy előkészítsük a lelkünket arra, hogy ő megérkezik. Isten mindenkit hív, mindenkit megszólít. A lelkész elmondta, az első adventi koszorút egy evangélikus árvaházban állították. Akkor még 24 gyertya volt rajta, az adventi készülődés minden napjára egy. Amint közeledtek Jézus születésének a napjához, úgy nőtt a fény, lett egyre több a világosság, nőtt a szívünkben a remény. A harmadik gyertyát Márkus Csaba gondnok gyújtotta meg.A negyedik gyertya meggyújtásának ünnepe szombaton 17.45 órakor kezdődik.