AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. február 29., szombat 21:34

Ajkai fekvenyomók az élmezőnyben
Az élmezőnyben végeztek a területi fekvenyomó diákolimpián a szervező intézmény, a Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája rendész szakának diákjai. A versenyt, amelyre 85 középiskolás nevezett be, február 29-én tartották. Az V. és Vl. korcsoportos versenyzők többsége Dunántúlról érkezett. A fekvenyomó padot és a súlyokat az ajkai Gods Gym, a fekvenyomó világbajnok Goda Gábor edzőterme biztosította. A diákolimpiát a Magyar Erőmelő Szövetség elnöke, Rónaszéki András nyitotta meg, aki elmondta, a fekvenyomás az ötödik legnépszerűbb sportág az országban, komoly erőnlétet igényel, így minden sport alapja. A magyar fekvenyomókat világszerte jegyzik. Örül, hogy a középiskolás korosztályban is népszerű, ugyanis a fiatalok jelentik az utanpótlást. Az ajkaiak eredményei, az V. korcsoportban az 57 kg súlycsoportban  győztesként Zachariás Szandrát szólították a dobogó legfelső fokára, második lett Andréka Natália. A 72 kg kategóriában hozta a formáját és ezüst érmet szerzett Nistor Izabell. Az V. korcsoportban a 66 kg súlycsoportban bronzot kapott Mecséri Sándor.  A Vl. korcsoport 59 kg versenyben Papp Bence szerezte meg a harmadik helyezést, a 105 kg súlycsoportban Kripli Péter győzött. Az országban két helyen, Ajkán és Berettyóújfaluban szerveztek területi fordulót, minden kor-és súlycsoportban a legjobb 8 jut az országos döntőbe, így az, hogy ki kapja meg a lehetőséget, a másik helyszín résztvevőinek az eredményétől is függ.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.