TÖRÖKBÁLINT VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. március 12., csütörtök 12:26

Törökbálinti rászorulók részére vitaminkészlet kiosztása a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében
Törökbálint Város Önkormányzatának képviseletében, Elek Sándor polgármester utasításának értelmében, a törökbálinti szociálisan rászorultak és családtagjaik számára az önkormányzat térítésmentesen, száz napra elegendő vitaminokból álló csomagot juttat el a következő napokban.
A vitamincsomag kiosztását a koronavírus terjedése elleni küzdelem indokolja, ezzel is segítve azt a társadalmi réteget, akik számára a védekezés ezen formája nehezen elérhető, valamint a rendkívüli kiadás anyagilag megterhelő.
A polgármester saját hatáskörben meghozott döntését szakemberekkel történő egyeztetés előzte meg, ennek eredményeként C-vitamint, D-vitamint, szelént és cinket kap minden törökbálinti rászorult.
Elek Sándor polgármester kéréssel fordul Magyarország összes polgármesteréhez, hogy a kialakult helyzet súlyosságára tekintettel, lehetőségükhöz mérten ők  is gondoskodjanak a szociálisan rászorultakról. Ha tehetik, állítsanak össze számukra a megelőzésben is fontos szerepet játszó vitamincsomagot.