AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. április 1., szerda 20:15

Újabb három évre bázisintézmény az óvoda
Az Oktatás Hivatal Bázisintézménye címet nyerte el újabb 3 évre az Ajka Városi Óvoda közössége, tájékoztatta  Ráczné Németh Csilla intézményvezető. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázatra beérkezett anyagokat elbírálták, majd a Pedagógiai Oktatási Központ és a Bíráló Bizottság javaslatára az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a bázisintézmény címet adományozta. A cím elnyerése nagy lehetőséget kínál az intézmény dolgozóinak a fejlődésre, a szakmai tapasztalatszerzésre, de sok munkával és komoly felelősséggel is jár. A bázisintézmény cím elnyerésének komoly követelményrendszere van. Fontos, hogy a mindennapi nevelő-oktató munkájuk során megjelenjenek a korszerű szakmai követlemények, legyenek olyan jó gyakorlataik, amelyeket más hasonló intézmények szívesen követnének. A bázisintézmény alkamazotti közösségének tarjai között is javul az együttműködés és az információcsere, valamint számos programot szerveznek, az érdeklődő intézmények dolgozóit bemutató foglalkozásokra, műhelymunkákra, továbbképzésekre várják. Mindeközben az ajkai óvoda dolgozói is fejlődnek, új módszerekkel ismerkednek meg. Hírnevet szereznek az intézménynek, a legnagyobb nyertesek pedig a kisgyermekek lesznek, akik az óvodás éveik alatt minden lehetőséget megkapnak a képességeik fejlesztéséhez, a tudás megszerzéséhez.(ta)