AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. április 5., vasárnap 11:38

Közös koreográfián dolgoznak az ország rockysai
Közös koreográfiát készítenek az internet segítségével az ország rockysai, amit a járványveszély elmúltával tartott első országos verseny kezdetén mutatnak be közösen. Az ajkai Dinamik rock and roll klub 12. klubként a 23. és 24. nyolcas megkoreografálásával. A csepeli Tramontini Péter kezdeményezésére a magyar rock and roll táncegyesületek összefogtak, hogy ezekben a hetekben is megmutassák, összetartoznak. A zenét az interneten kapják, a koreográfiát is a világhálón láthatják és otthon egyénileg gyakorolnak. A rockysoknak ma, amikor közösen gyakorolni nem szabad, fontos a folyamatos edzés, hogy szinten tartsák magukat. Március végén a Rock and Magic Facebook oldalán tartott élőben  egy plank versenyt azoknak, akiknek aznap országos versenyük lett volna. A Dinamik csapatából Tordai Luca és Csillei Virág versenyzett, valamint Horváth Márk és Horváth-Matán Szilvia edző. A járvány miatt több hazai és nemzetközi versenyt töröltek vagy elhalasztottak. A jól felkészült versenyzők így nem tudnak pontokat szerezni, feljebb jutni a ranglistán. Az ajkai csapatból jelenleg a Remember formáció és a Csite Adrián Halmai Jázmin páros a világbajnokságon is megállná a helyét, tudtuk meg dr. Horváthné Baráth Piroska edzőtől.