GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. április 18., szombat 21:33

ICOMOS-díjat kapott a gödöllői Várkapitányi Lak felújítása
Az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottsága által a Műemlékvédelmi Világnap alkalmából szervezett online konferencia keretében hirdették ki április 18-án az ICOMOS-díj idei kitüntetettjeit.
A szervezet 2006-ban hozta létre a díjat, amivel a legjobbnak ítélt műemlék helyreállításokat ismerik el. Az egyik díjat idén a gödöllői Várkapitányi Lak felújítása érdemelte ki.
A gödöllői Várkapitányi Lak felújítása több évi kitartó munka eredménye, aminek során a nettó 433 millió forintos beruházásból 24 milliót NKA-s pályázatból, a többit saját forrásból teremtette elő a város.
A felújítás több ütemben zajlott, először az épület szerkezeti megerősítését és külső helyreállítását végezték el, majd 2019-ben a teljes körű belső műemléki helyreállítással zárult le a folyamat.
A díj ünnepélyes átadására a koronavírus járvány lezajlása után, az ICOMOS közgyűlésén kerül majd sor.

1 csatolt kép Várkapitányi Lak