AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. május 19., kedd 08:50

Zebra terv a gyalogosok védelméért
Az országos baleset-megelőzési kampány keretében segítették a gyalogosforgalmat a rendőrök Veszprém megyében.Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsága Zebra terv elnevezésű baleset-megelőzési kampányt hirdetett 2020. május 11-e és 14-e között. A kampányhoz Veszprém megye is csatlakozott, ezért az említett időszakban az ajkai rendőrök a gyalogos balesetek megelőzése érdekében kiemelten ellenőrizték a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket. A Veszprém megyei rendőrök a balesetmentes közlekedés érdekében az alábbi szabályok betartására hívják fel a járművezetők és a gyalogosok figyelmét:Amennyiben a közelben kijelölt gyalogos-átkelőhely van, azon haladjanak át az úttesten!Soha ne menjenek át a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen tilos jelzésnél!Mielőtt az úttestre lépnek, mindig győződjenek meg arról, hogy biztonságosan át tudnak-e kelni az úton anélkül, hogy veszélyhelyzetbe kerülnének!Járművezetőként különös óvatossággal közlekedjenek a kijelölt gyalogos-átkelőhelyek megközelítésekor! A zebráknál vezessenek lassabban és körültekintőbben! A hosszabb féktávolság miatt jóval korábban kezdjék meg a lassítást, ha olyan gyalogost látnak, akinek az úttesten való áthaladására számítani lehet!Balesetmentes közlekedést kíván a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság! … hogy mindenki hazaérjen!