AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. június 5., péntek 07:31

Már látogathatók az idősotthon lakói
A látogatási tilalom részleges feloldásának napján, június 4-én már két lakót meglátogatott a hozzátartozó az ajkai Méltó Élet Esélye Idősek Otthonában. Az elmúlt három hónapot, amikor a járványveszély miatt látogatási tilalom volt érvényben, megértően és fegyelmezetten viselték az ellátottak és a hozzátartozók, de már nagyon hiányzott a személyes találkozás. A veszélyhelyzet még nem múlt el, ezért az idősek egészségének védelmében számos szabályt be kell tartaniuk a látogatóknak, tudtuk meg Mihályi Melindától, Szociális Szolgáltató és Gondozási Központ intézményvezetőjétől. Ajkán mindhárom épületben lehet látogatni, csomagot bevinni, de az udvaron legalább 2 méter távolság megtartása mellett és az egy ágyas szobákban egy időben legfeljebb 2 látogató tartózkodhat egy ellátottal. Több ágyas lakószobában egy látogató lehet jelen a bentlakónál. Az épületbe a cipő talpának fertőtlenítése, kézfertőtlenítés után szájmaszkban lehet belépni. Fertőtlenítőszert és igény esetén maszkot az intézmény biztosít. A látogatási időben délelőtt 9 és 11 óra között valamint délután 3 és 5 óra között egy látogató legfeljebb 30 percet tartózkodhat bent. Az intézmény dolgozói felhívják a figyelmet, hogy csak egészségesen lépjenek be az intézménybe. A lakók még nem mehetnek ki a városba, de a fodrász, manikűrös és a pedikűrös a szabályok betartása mellett nyújthat szolgáltatást az igénylőknek. Mihályi Melindától megtudtuk, sem a lakók sem a munkatársak közül senki nem betegedett meg koronavírusban. Az intézmény által meghatározott szabályok betartása is fegyelmezett magatartást igényel, hogy az eddig elkerült megbetegedéseket továbbra is megelőzzék.