KAPOSVÁR MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. július 30., csütörtök 16:09

Mintaváros lesz Kaposvár a Tisztítsuk meg az Országot! programban
Elindult a Tisztítsuk meg az Országot! program, melynek nyitókonferenciáján Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Boros Anita építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkár kiemelték: a cél a hulladékok, illegális hulladéklerakók felszámolása, újrakeletkezésük megakadályozása, valamint az erre a célra már meglévő a jó példák, hatékony eszközök összegyűjtése.
Szita Károly, mint a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke és Kaposvár polgármestere is részt vett a konferencián, mert kiderült, Kaposvár a program keretén belül olyan mintahelyszín lesz, ahol a cél elérése érdekében a leghatékonyabb eszközöket próbálják majd ki. Ilyen például a már működő kamerarendszer, csak ezzel a módszerrel az idei esztendőben 12 esetben buktattak le illegálisan szemetelőket a somogyi megyeszékhelyen. Tettükért mindannyian 100 és 150 ezer forint közötti bírságot kaptak. A városban tehát tovább folyatják a küzdelmet a szemetelők ellen, ezentúl még több eszközzel.