ABAÚJSZÁNTÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. augusztus 10., hétfő 09:46

Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben - Mád és környéke településein
Az EFOP-1.5.3-16-2017-00114 azonosító számú projekt legfőbb célja a társadalmi felzárkóztatás érdekében a területi különbségek csökkentése, a minőségi humán közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása. A konstrukció másik fő célja a helyi esélyegyenlőségi programokban feltárt problémák komplex, a helyi közösségekre és erőforrásokra alapuló, kezelését célzó területi hatókörű fejlesztési programok megvalósításának támogatása.
A projekt keretében 234,8 millió forintból az alábbi kapcsolódó fejlesztések valósulnak meg:
- A humán közszolgáltatások szakember-ellátottságának fejlesztését szolgáló ösztönző programok megvalósítása.  Hátrányos helyzetű csoportokhoz tartozó aktív korú emberek foglakoztathatóságának javítását támogató szolgáltatás-csomagok kialakítása, megerősítése. A helyi kisközösségek társadalmi szerepének megerősítése, települési/térségi életminőség javítása.  A  vidék megtartó képességének fejlesztése, valamint az ezzel kapcsolatos disszemináció támogatása. A fejlesztés megvalósításához szükséges infrastruktúra és infokommunikációs fejlesztés. AA hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztathatóságának növelése, aktív munkaerő-piaci eszközökben való részesedésének és munkaerő-piacon való megjelenésének elősegítése, integrált foglalkoztathatóságot támogató rendszer kialakítása.  A helyi kisközösségek társadalmi szerepének megerősítése. A vidék megtartó képességének erősítése, valamint az ezzel kapcsolatos értékközvetítés támogatása. A kultúrák közötti párbeszéd erősítése.
A projektet megvalósító Mád Község Önkormányzata által vezetett 6 tagú konzorcium az alábbi településekből áll:
Mád Község Önkormányzata, mint konzorciumvezető Abaújszántó Város Önkormányzata, Golop Község Önkormányzata, Monok Község Önkormányzata, Rátka Német Nemzetiségi Települési Önkormányzat, Tállya község Önkormányzat,
mint konzorciumi tagok.A projekt az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt EFOP-1.5.3-16 Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben című pályázati konstrukció keretében, az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.