AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. november 12., csütörtök 12:30

Dicsérettel tartatják be a szabályokat
Az immunrendszer erősítése fontosságát kiemelve, játékosan tudatosítja a járványhelyzetben hozott szabályok betartását az értelmileg akadályozott fiatalokat gondozó Molnár Gábor Műhely Alapítvány. Az ajkai szervezet vezetője, Lovas Irén kérdésünkre elmondta, hogy március óta folyamatosan foglalkoznak a témával. A helyzetet úgy közelítik meg, hogy sok vírus van a környezetünkben, most jött ez is, de nem félünk, hanem erősítjük az immunrendszerünket, így megőrizzük az egészségünket. A munkavégzés közti szünetekben az udvaron tartózkodnak, leveleket szednek össze, használják a szabadtéri fitneszparkot. Rendszeresen mosnak kezet, majd papírtörlővel törlik szárazra. Ide is becsempészték a játékosságot, ugyanis akinek sikerül, hogy csak egyet szakítson le, dícséretet kap. Gyümölcssalátát, csalamádét készítenek, nyers zöldségeket fogyasztanak azért, hogy a vitamin bevitellel erősítsék az immunrendszerüket.  A maszkviselésről  elmondták a gondozók, hogy az menő, így mindenki szó nélkül felveszi. Mindenkinek olyan maszkot varrtak, amilyent kért, így még szívesebben viselik. A távolságtartást szintén dicsérettel érik el. Aki úgy ül le a székre, hogy egy üresen maradjon, kap néhány kedves szót. Az esti kijárási korlátozás őket nem érinti, sokan nyolc órakor már az ágyban vannak.