SZENTENDRE VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
2021. január 8., péntek 10:34

Azonnali vizsgálat a szentendrei halottasházban
Azonnali vizsgálatot rendelt el Fülöp Zsolt, Szentendre polgármestere a város halottasházában uralkodó kegyeletsértő állapotok miatt, és sürgős tájékoztatást kért a temetkezési szolgáltatótól. Még ma helyszíni szemlét is tart a Polgármesteri Hivatal, a járási Népegészségügyi Osztály és a Szentendrei Rendészeti Igazgatóság bevonásával.

Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebook oldalán számolt be arról, hogy drámai videót juttattak el hozzá a szentendrei halottasházról, amelyen az látható, hogy a sok elhunytat nem tudják méltóképpen elhelyezni. Megdöbbentő és kegyeletsértő módon a koporsókat fedél nélkül rakták egymásra, mert máshogy a sok halott nem férne el.

(A videót linkjét nem illesszük be cikkünkbe, nem csak az ott látható állapotok miatt, hanem mert halottasházban forgatni eleve kegyeletsértő.)