SZOLNOK MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. április 9., péntek 19:08

Közös akarat a Tisza-híd építése Szolnokon
Szolnok közlekedési rendszerét alapvetően meghatározza, hogy az elmúlt tíz évben másfélszeresére nőtt a gépjárművek száma a településen. A Tisza folyó két partjára épült városban emiatt rendszeresek a dugók. Pontosan emiatt Szolnok önkormányzata, a megyeszékhely vezetése egyhangúlag elkötelezett a Szandaszőlőst elkerülő út, valamint a hozzá kapcsolódó új belvárosi Tisza-híd megépítése mellett.
Ez a fejlesztés nem politikai kérdés, pártszínezettől függetlenül támogatjuk a jelentős volumenű beruházás megvalósulását. Minden olyan törekvést, mely a híd tervezését, annak előkészületeit, s magát a fejlesztést a szolnokiakat megosztó kérdéssé igyekszik tenni, határozottan elutasítunk. Nagyon fontos, hogy egy ilyen, pártok fölött átívelő, Szolnok jövőbeni fejlődését meghatározó kérdésben egyformán gondolkodik és cselekszik önkormányzatunk.
Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester, Fejér Andor (Fidesz), Györfi Mihály (MSZP), Miskolczi László (DK) alpolgármesterek.