KÓSPALLAG KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2021. június 16., szerda 16:08

Lezárult az épületenergetikai fejlesztés Kóspallag község középületein
Kóspallag községben az épületenergetikai fejlesztés az önkormányzat épületein lezárult.
A beruházás projektgazdája Kóspallag Község Önkormányzat. A projekt keretében az önkormányzat tulajdonában és üzemeltetésében levő Iskola (cím: 2626 Kóspallag, Kossuth utca 2. Hrsz: 303), Művelődési ház (cím: 2626 Kóspallag, Kossuth utca 8. Hrsz: 254), Étkező-tornaterem (cím: 2625 Kóspallag, Deák Ferenc u. 1. Hrsz: 304), épületei kerültek energetikai korszerűsíteni. Az épületek energetikai szempontból felújításra, korszerűsítésre szorultak, az eredeti állapotuk rendkívül korszerűtlen volt, így az alábbi épületenergetikai korszerűsítési tevékenységeket volt szükséges elvégezni:
Iskola (cím: 2626 Kóspallag, Kossuth utca 2. Hrsz: 303):
- napelemes rendszer kiépítése;
Művelődési ház (cím: 2626 Kóspallag, Kossuth utca 8. Hrsz: 254):
- napelemes rendszer kiépítése;
Étkező-tornaterem (cím: 2625 Kóspallag, Deák Ferenc u. 1/A. Hrsz: 304):
- napelemes rendszer kiépítése;
Az utólagos hőszigetelés és a nyílászárók cseréje korszerű hőszigetelő képességű nyílászárókra csökkentették az épület hőveszteségét, ezáltal fűtési szezonban jelentősen hozzájárulnak az energia felhasználás hatékonyságának javításához és nagymértékű energia- és költségmegtakarítást is eredményeztek. A hatékonyabb energiafelhasználás révén csökkent a fűtéshez szükséges energia megtermelése miatt létrejött szén-dioxid kibocsátás is.