POMÁZ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. szeptember 28., kedd 13:44

POMÁZ, KÖZÉPHEGY, DANKÓ UTCA ÉS KÖRNYÉKÉNEK CSAPADÉKVÍZ ELVEZETÉSE
Pomáz Város Önkormányzata 2019-ben támogatást nyert a Középhegy és Dankó utca térségében csapadékvíz elvezetést célzó beruházás megvalósítására. A projekt keretében összesen 653,5 fm csapadékvíz elvezető létesítmény épül.
Pomáz város belterületén a Középhegy utca, Alma utca, Dankó utca, Mogyoró utca, Beniczky és Bodza utcákban kerül sor csapadékvízelvezető rendszer (nyílt és zárt burkolt árkok, csapadékcsatorna, folyókák), kialakítására, amely révén a területen biztosítottá válik a csapadékvizek rendezett és kártétel nélküli elvezetése. Emellett szivárogtató aknák, energiatörő fogak elhelyezésével biztosítjuk a vizek helyben tartását.
A kivitelezési munka az eredményes közbeszerzési eljárást követően 2021.09.15-én megkötött vállalkozási szerződés alapján a Posseidon Power Kft. kivitelezésében 14 hónapon belül valósul meg.
A projekt összesen 99 859 000 Ft tervezett költségéhez a Pénzügyminisztérium 95%-os intenzitás mellett 94 866 050 Ft támogatást nyújtott Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Programja 2014-2020 megvalósításához nyújtandó célzott pénzügyi támogatás keretében.