BALATONFŰZFŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. október 1., péntek 08:53

Sajtóközlemény a projekt zárásáról - Klímatudatosság erősítése Balatonfűzfőn
Balatonfűzfő Város Önkormányzata a város klímastratégiájának kidolgozására és a klímatudatosságot erősítő települési figyelemfelhívó akciók megvalósítására 6,03 millió Ft összegű vissza nem térítendő, európai uniós támogatást nyert a Széchenyi 2020 keretében a Magyar Állam és az Európai Unió finanszírozásában. A projekt megvalósítása 2021. 09. 28-én zárult.

A projekt a Széchenyi 2020 Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) a „Klímatudatosság erősítése Balatonfűzfőn” címmel, a KEHOP-1.2.1-18-2018-00230 azonosító számú pályázat keretében valósult meg 2019. 09. 01. és 2021. 09. 28. között.
A projektben elkészült Balatonfűzfő Város Klímastratégiája 2020-2030., valamint szemléletformáló programokat, rendezvényeket tartottunk minden korosztály számára.
Az alábbi tevékenységek valósultak meg:- „Tegyél Fűzfő klímájáért!” családi napok Balatonfűzfőn 2 alkalommal- „Szem előtt a jövő generációja” civil szemléletformáló rendezvény 2 alkalommal- Klímavédelem az óvodában – módszertani workshop óvodapedagógusoknak 1 alkalommal- Klímavédelem játékosan óvodai program megvalósítása 1 alkalommal- „A zöldebb Fűzfőért” klímatudatosság tanulmányi verseny 1 alkalommal- Médiakampányok- Ismeretterjesztést célzó kiadvány- Klímatudatossági aloldal klímatudatossági játékokkal, kérdőívekkel és kvízekkel.
A projektről bővebb információt a www.balatonfuzfo.hu Önkormányzat/Projektek oldalon olvashatnak.

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény a projekt zárásáról