BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2021. november 13., szombat 12:52

Óriásplakátok helyett információs oszlop – 90 éves a Napraforgó utcai kísérleti lakótelep
A Napraforgó utca bejáratától sikerült eltávolíttatnom az utcaképet rontó óriásplakátokat, és most pénteken ugyanott felavattuk a mintatelepet bemutató információs táblát, mely az utca 1931. évi átadásának 90 éves jubileumára készült el. A táblán túl a Pasaréti útról a Napraforgó utcába vezető kis híd környezetét is sikerült rendeznie az önkormányzatnak. A közterületet hamarosan bokrok, cserjék fogják közre.
Kilencven éve a Napraforgó utcában Magyarországon egymással rivalizáló építészek, kivitelezők fogtak össze és hoztak létre egy olyan mintatelepet, melynek azóta is csodájára járunk. Nem azt keresték, ami szétválaszt, hanem azt, ami összeköt. Az eredmény pedig magáért beszél.
Köszönöm a Napraforgó Utcai Bauhaus Egyesületnek és annak fáradhatatlan vezetőjének, Megyeri Gábornak, hogy munkájuk eredményeként elkészült az információs tábla és ma is ámulattal léphetünk be a Napraforgó utcába!
Vigyázzunk egymásra!
Vigyázzunk Budára!